Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego

W sobotę 24 lutego 2018 r. będzie czynna infolinia Krajowej Informacji Skarbowej. Pod wskazanym numerem telefonu będzie można uzyskać merytoryczne odpowiedzi dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

Konsultanci KIS w godzinach od 9 do 13 będą odpowiadali pod numerami telefonów: 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 (z tel. komórkowych) na pytania związane ze składaniem pliku JPK_VAT.

Informacje na temat JPK można również uzyskać na stronie internetowej: www.jpk.mf.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Pytania dotyczące problemów technicznych można kierować na adres:  jpk.helpdesk@mf.gov.pl

W każdym urzędzie skarbowym w Polsce wyznaczeni są specjalni koordynatorzy do obsługi
w zakresie JPK_VAT. Oni również będą pełnili dyżury 24 lutego. Więcej informacji znajduje się na stronach internetowych Izb Administracji Skarbowych.

Termin złożenia JPK_VAT za styczeń dotyczy wszystkich czynnych podatników podatku VAT, także mikroprzedsiębiorców, i upływa 26 lutego br.

Jak informuje w swym komunikacie Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie, 26 lutego 2018 r. od godz. 7.30 do godz. 22.00 pod jarocińskimi numerami telefonu (62) 505 60 33, (62) 505 60 11 możliwe będzie uzyskanie wsparcia merytorycznego w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców.

Jednocześnie urzędnicy skarbowi zachęcają do złożenia JPK_VAT za styczeń - za pomocą Profilu Zaufanego (eGO)
Niemal 4 tys. profili zaufanych potwierdzono od początku roku w wielkopolskich urzędach skarbowych. Ta funkcjonalność przydaje się nie tylko do wysyłki Jednolitego Pliku Kontrolnego. Dzięki niej szybko i wygodnie załatwisz też inne sprawy urzędowe.
Profil Zaufany (eGO) działa jak Twój elektroniczny podpis - zastępuje on w kontaktach z podmiotami publicznymi podpis odręczny. Dzięki niemu można złożyć dokumenty w urzędzie nie wychodząc z domu - szybko i bezpiecznie.
Raz założony profil umożliwia dostęp do usług różnych placówek administracji publicznej. Jak założyć i korzystać z profilu (eGO) dowiesz się na stronie obywatel.gov.pl.