Będą informowali o zmianach w parkach

Pierwsze z serii spotkań informacyjnych o rewitalizacji jarocińskich parków odbędzie się w niedzielę, 11 lutego o godz. 15:00 w Pałacu Radolińskich. W jego trakcie prelegenci przedstawią założenia rekultywacji dużego stawu oraz zaplanowanej wycinki drzew w Parku Radolińskich.

- Podczas spotkań będziemy informowali o kolejnych etapach prac rewitalizacyjnych, ale także wyjaśniali, dlaczego pewne działania będą realizowane, zwłaszcza w przypadkach prac, które mogą budzić wątpliwości mieszkańców – informuje zastępca burmistrza Jarocina, Robert Kaźmierczak. Jednym z budzących emocje tematów może być zaplanowana, kolejna już, wycinka drzew w Parku Radolińskich. – O tym, dlaczego wycinka musi zostać wykonana, wyjaśnią specjaliści podczas pierwszego spotkania. Opowiedzą także o rozpoczynającej się rekultywacji dużego stawu. Zachęcam do uczestnictwa oraz dyskusji – mówi Robert Kaźmierczak.

Najbliższe spotkanie zatytułowane jest „Dlaczego w stawie nie będzie wody, a w parku znów będą wycinane drzewa i co na to… ptaki?”.

Szczegóły zaplanowanych prac przedstawią mieszkańcom: 

dr Marzena Jeleniewska-Jankowska – inspektor nadzoru prac przy drzewostanie, współautorka koncepcji rewaloryzacji Parku Radolińskich  w Jarocinie

Maciej Łochyński - przyrodnik, autor ekspertyz i inwentaryzacji przyrodniczych oraz planów ochrony przyrody

Łukasz Witczak  – specjalista z zakresu ochrony środowiska, ekologii miasta, gospodarki przestrzennej i kartografii historycznej

Najświeższe informacje o rewitalizacji jarocińskich parków znajdziecie na profilu Zielony Jarocin na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/ZielonyJarocin.